POŻEGNANIE 6 – LATKÓW
  • PDF

W dniu 22.06.2022 (środa) o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste pożegnanie 6 – latków z grup Zające i Pszczółki.

Prosimy o odświętny strój dla dzieci.

Serdecznie zapraszamy Rodziców.

Uwaga Rodzice!!
  • PDF

Prosimy Rodziców, aby jutro (08.06 – środa) dzieci przyniosły do przedszkola odświętny strój (na czas występu na pikniku).

Po występie dzieci będą powrotnie przebrane w swobodny strój.

"Dla Mamy i Taty"
  • PDF

ZAPROSZENIE

Zapraszamy Rodziców w dniu 08.06.2022 (środa) o godz. 14:30 na spotkanie integracyjne „Dla Mamy i Taty”, które odbędzie się  w ogrodzie przedszkola. Uroczyste spotkanie przygotowały Wasze dzieci.

W trakcie spotkania ogłaszamy zbiórkę do puszek „Dla Kuby”. Prosimy o wsparcie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

DYŻUR WAKACYJNY
  • PDF

KARTY ZGŁOSZENIA DZIECKA NA DYŻUR WAKACYJNY BĘDĄ UMIESZCZONE W HOLU GŁÓWNYM PRZEDSZKOLA ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ www.ps3.dobczyce.pl


 

 

 

 

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny.doc)Karta zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny.doc 1593 Kb

Dzień Dziecka
  • PDF

Sponsor BS Dobczyce zaprasza wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola na uroczystą zabawę do ogrodu przedszkolnego w godz. 9:00 - 11:30.

W programie:

- zamki dmuchane

- grupa animacyjna organizująca zabawę w ogrodzie

- lody

- lizaki wege

Prosimy o uśmiech i dobry nastrój:)

Życzymy dobrej zabawy!!!

Dlaczego warto czytać dziecku?
  • PDF

Ze stwierdzeniem, że warto czytać raczej nikt nie polemizuje. Te, i wiele jeszcze innych odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto czytać?” mogłyby tylko utwierdzić Państwa w tym przekonaniu. Korzyści są ogromne, dlatego też w tak wielu domach praktykuje się zwyczaj czytania dzieciom. W naszym przedszkolu w Ramach Narodowego Programu Wspierania Czytelnictwa powstał kącik czytelniczy, ale o tym pisaliśmy już wcześniej. Teraz chcemy Państwu zdradzić , jakie pozycje z zakupionych przez nas cieszą się największą popularnością wśród dzieci. W rankingu czołowe miejsca zajmują przygody żółwia Franklina, seria z  Kicią Kocią, Przygody Pipi, Akademia Pana Kleksa, seria z Martynką, seria Legendy polskie czy seria z Zuzią.

Program Wspierania Czytelnictwa będzie kontynuowany w naszym przedszkolu w następnym roku i książek z pewnością jeszcze nam przybędzie. A my już dziś chcemy zwrócić Państwa uwagę na książki, które polecili nam Ci, którzy je już przeczytali.

"Kto wszedł w butach do środka?" i "Kto zabrał okulary" Lars Maehle,  Odd Henning  Skylingson

Seria książek dla przedszkolaków wprowadzająca ich w nurt powieści detektywistycznych. Lektura takich książeczek znakomicie rozwija u dziecka sztukę dedukcji i to już od najmłodszych lat. Na uwagę zasługują ilustracje - zabawne, ale świetnie przedstawiające emocje.  Niedawno ukazała się trzecia część!

„Jesteś kimś wyjątkowym. Relaksacje dla dzieci” Martyna Broda

To zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan wyciszenia i  relaksu. Działają również na poprawę  koncentracji uwagi, rozwijają wyobraźnię, redukują lęki.

 

"Karmelek" Marta Guśniowska

Urocza i niezwykle mądra książka dla dzieci. Rymowana opowieść o pewnym piesku, który nie wierzył w siebie. Na szczęście ma mądrego gospodarza, który uświadamia mu, jak bardzo jest ważny.

"Mój przyjaciel niedźwiedź" Katarzyna Minasowicz

Kiedy boimy się, że czemuś nie sprostamy, albo nie możemy się odnaleźć w nowej sytuacji, z pomocą przychodzi przyjaciel - niedźwiedź. A z  nim już nic nie jest straszne. Bardzo pomysłowa książka dodająca pewności siebie i wiary we własne siły.  Można ją czytać z obu stron - w wersji dla chłopca i dziewczynki.

 

"Ukryte słowa" Małgorzata Strzałkowska

Książka, która u najmłodszych przedszkolaków rozwija zainteresowanie  czytaniem. Książka jest bardzo ciekawym narzędziem do ćwiczenia koordynacji ręka - oko. Poza dawaniem satysfakcji z czytania uczy dziecięcy wzrok podążania za tekstem.

 

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham ”Sam Mc Bratney

Okazywać innym wyrazy miłości i je otrzymywać - to najpiękniejsze, co może spotkać człowieka. Dlatego warto uświadomić to dzieciom - na przykład dzięki tej książce, która przedstawia ten temat w doskonały sposób. Bohaterami są w niej Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając. Oba zwierzątka za pomocą gestów i słów starają się pokazać, jak bardzo siebie kochają. W ten sposób chcą wyrazić sobie wzajemnie niezmierzoną moc miłości.

 

"Elmer. Najlepsze przygody" Davida McKee

To wybór ponadczasowych historii, opowiadających o życiu, przyjaźni i obowiązkach, jakie wynikają z odpowiedzialności za innych. Tytułowy bohater, mądry Elmer, w przystępny dla małego czytelnika sposób prowadzi go przez najróżniejsze życiowe sytuacje.

źródło: bp.blokspot.com    najlepsze.książki.pl      taniaksiązka.pl

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Dlaczego warto czytać dziecku.doc)Dlaczego warto czytać dziecku.doc 2274 Kb

Kontakt

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NR 3

W DOBCZYCACH
ul. Szkolna 27
32-410 Dobczyce
woj. małopolskie

tel. (12) 27-11-454
e-mail: psd3@poczta.onet.pl
http://ps3.dobczyce.pl

 

ŻŁOBEK GMINNY W DOBCZYCACH

ul. Szkolna 27
32-410 Dobczyce
woj. małopolskie

tel. (12) 27-11-454

e-mail: zgd@poczta.onet.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek:

6:30 - 16:30

Wtorek:

6:30 - 16:30

Środa:

6:30 - 16:30

Czwartek:

6:30 - 16:30

Piątek:

6:30 - 16:30

Dokumenty do pobrania

Galeria zdjęć